„JERYCHO MŁODYCH” – "SIŁACZE BOGA". Pratulin 17-18-19 czerwca

„JERYCHO MŁODYCH” – "SIŁACZE BOGA". Pratulin 17-18-19 czerwca
Wielkimi krokami zbliża się nasze Diecezjalne Święto „Jerycho Młodych”. W tym roku nasze namioty, niczym Izraelici pod Jerychem rozbijemy w Pratulinie. Sanktuarium Męczenników, którzy oddali życie za jedność Kościoła jest wymarzonym miejscem, by się modlić o dar pojednania między ludźmi mocą Jezusa Chrystusa.  

     „Burzenie murów” budowanych w ludzkich sercach to główna idea naszego spotkania. W tym roku duchowym gospodarzem naszego obozowiska będzie Dawid a kanwą spotkania temat duchowej walki o wolność swego serca, którą każdy człowiek toczy przez całe życie. Nie zabraknie więc ekspertów od walki rożnego rodzaju. Już w piątkowy wieczór stoczymy walkę z grzechem. Poprowadzi nas do niej biblijny Samson.


Piątkowy wieczór
to wielkie plenerowe nabożeństwo pokutne z szansą na spowiedź i duchową rozmowę. Piątek to także niespodzianka – spotkanie z niezwykle waleczną, kobietą, która zdecydowała się stanąć do niecodziennej i nieprawdopodobnej walki.  Szczegóły niech na razie pozostaną tajemnicą. Dzień zakończymy porywającą serce modlitwą adoracji pośród pięknego śpiewu przy blasku księżyca. Kto przeżywał podobny wieczór w ubiegłym roku nie każe się długo zapraszać :)Niech zachętą będzie również fakt, że ten wieczór będzie jednocześnie jednym ze spotkań w ramach NCM z Kodnia, których reklamować nie trzeba.


Sobota to duchowy ring Dawida i Goliata.
Każdy z nas w swoim życiu bierze się za bary z własnym Goliatem, którym mogą być  zwykłe trudności w nauce, choroba, nałóg mimo młodego wieku, ale przede wszystkim nasza skłonność do zła, do grzechu. Wielkim Goliatem naszych czasów jest współcześnie lansowany wśród młodych styl życia oparty na braku zasad, często też na niebezpiecznych eksperymentach ze swoim młodym życiem, choćby przez kontakt z pustoszącym młody organizm alkoholem, rakotwórczą nikotyną, czy innymi środkami uzależniającymi. Takim Goliatem jest też upowszechniająca się wśród nawet bardzo młodych ludzi  moda na szukanie każdej okazji do imprezowania z alkoholem. Chcemy o tym mówić i szukać z Panem Jezusem drogi do życia  zdrowego i szczęśliwego. Na „Jerychu” będziesz mógł odkryć co jest Goliatem Twojego życia i skąd brać siłę by stawić mu czoła, w co się uzbroić, w kim mieć sojusznika, a także zrozumieć, że w tej duchowej walce nie jesteś sam. Na „Jerychu” spotkasz ludzi, którzy w swoim życiu zmierzyli się z naprawdę potężnymi „Goliatami”. Podzielą się z nami swoim świadectwem. Nie zabraknie też ludzi z pasją. Będą nietypowe warsztaty malarskie. Nie zabraknie ciekawostek związanych z walką nawet konną. Huknął armaty. Gościem spotkania będzie Mistrzyni świata w karate i to Mistrzyni jedyna w swoim rodzaju. Centrum spotkania będzie Nabożeństwo Walki Dawida z Goliatem. Zatańczymy z Dawidem jego taniec przed arką. Zniszczymy zbudowanego przez nas symbolicznego monstrualnego Goliata.   W tej godzinie będzie z nami nasz biskup a także gość specjalny-  Nuncjusz papieski arcybiskup Celestino Migliore. Gdy przybywa nuncjusz to w jego osobie przybywa papież. Poczytujemy sobie to za ogromne wyróżnienie i radość, tym większą, iż spotkamy się w miejscu, gdzie 13 mężczyzn oddało życie właśnie za jedność z Ojcem świętym. Nie zabraknie czasu na osobistą modlitwę: medytacja, spotkanie w małej grupie, możliwość całodziennej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Szczytem spotkania będzie Eucharystia, na koniec której powołana zostanie nowa inicjatywa „Armia Jerycha” – armia ludzi, którzy umocnieni przyjaźnią z Chrystusem pójdą do walki z tym co zagraża naszej wewnętrznej wolności. Zostaną na tę okoliczność specjalnie uzbrojeni. Dzień zakończy koncert znanej wszystkim koneserom muzyki chrześcijańskiej grupy „Stróże Poranka” oraz wieczór uwielbienia i adoracji.

Niedziela: To trzeci dzień „Jerycha’ i jednocześnie dzień diecezjalnego dziękczynienia za beatyfikację Jana Pawła II. Po Jutrzni Młodych Duchem duchowe czuwanie przed Eucharystią.  Niedzielne przedpołudnie to również koncert i świadectwo byłego członkiem kultowego zespołu „Oddział Zamknięty” – Piotrem Nagielem.  Centralnym punktem tego świątecznego dnia będzie Eucharystia pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego oraz z udziałem naszego Ks. Biskupa Zbigniewa  

Już teraz pytaj o Jerycho u swego Księdza. Organizujcie grupy. Przygotowujcie namioty, prowiant i dobry humor :) Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie w zakładce Jerycho Pratulin 2011.
Potrzebujemy, podobnie jak w ubiegłym roku wolontariuszy do posługi jako animator, do dyżurów w kuchni, do wydawania posiłków, do sekcji muzycznej,  porządkowej a także do świadectw. W temacie walki duchowej będzie można na żywo zadać konkretne pytanie księżom biskupom, także dotyczące Kościoła, problemów waszego młodego życia, współczesnego świata itd. Wasze zapytania jak i zgłoszenia do wolontariatu możecie przesyłać na adres info@jerychomlodych.pl Pamiętajcie by zawsze określić jakiej posługi się zgłaszacie i zostawić do siebie kontakt, także telefoniczny.

Wszelkich informacji i newsów szukajcie na naszej stronie www.jerychomlodych.pl Będziemy wdzięczni , jeśli o Jerychu i naszej stronie poinformujecie innych! Do zobaczenia w Pratulinie!!!!