„Próba Ognia”- Jerycho Młodych 21-22. 06 w Pratulinie

„Próba Ognia”- Jerycho Młodych 21-22. 06 w Pratulinie
 Zbliża się cudowny czas spotkania młodych na łęgach Pratulińskich, gdzie kolejny raz rozbijemy nasze namioty jak Izraelicie pod Jerychem W tym roku odkryjemy i wybierzemy na nowo Chrystusa jako proroka naszego życia.
Duchem przeniesiemy się w czasy Księgi Królewskiej i razem z prorokiem Eliaszem, który na oczach fałszywych proroków doświadczył próby i cudu ognia będziemy szukać odpowiedzi na pytanie, jak w czasach tylu „fałszywych proroków” , ideologii, zagrożeń wiary nie stracić właściwego kierunku życia. Dla nas chrześcijan azymutem życia, jedyna Drogą i Prawdą, jedynym prawdziwym Prorokiem jest Jezus Chrystus. W tym roku poprowadzi nas do niego prorok naszych czasów, i męczennik za to, że jak Eliasz demaskował fałsz i bronił Prawdy – bł. Ks. Jerzy Popiełuszko
Już w piątek 21 czerwca przejdziemy prawdziwą „próbę ognia” Ducha Świętego. Do późnych godzin nocnych trwać będzie śpiewne czuwanie w oczekiwaniu na relikwie i krzyż bł. Ks. Jerzego. Krzyż, który peregrynował przed laty w naszej diecezji wykonany we fragmencie z katafalku pogrzebowego kapłana męczennika. Czuwaniu przewodniczyć będzie Ojciec Michał Olszewski, sercanin mocny w Słowie, charyzmatyczny kapłan i egzorcysta, którego zna cała Polska. Wraz z nim przebędzie raper Arkadio. Tego wieczoru, gdy przybędzie krzyż ks. Jerzego przeżyjemy drogę krzyżową. Nawiązując do tematu fałszywych proroków członkowie wspólnoty Cenacolo z Kielc pokażą spektakl „Maski”. Będziemy śpiewać i modlić się do późna w nocy.
W sobotę, gdy się już wyśpimy. Porannym śpiewem uwielbimy Boga i mocna katechezą obudzi resztę sennych O. Michał. Rozśpiewani i biblijnie roztańczeni pójdziemy prorockim szlakiem, obalając po drodze posągi fałszywych proroków z Netu, neopogaństwa i okultyzmu, mamony i lansiarstwa i . Pomogą nam w tym wspaniali goście i ich świadectwa m.in. p. Tomasz Berent były analityk finansowy Londyńskiego City, dziś wykładowca SGH w Warszawie oraz p. Adam Woronowicz, aktor filmowy i teatralny odtwórca roli Ks. Jerzego Popiełuszki.
Młodych zapraszamy na Jerycho ze swymi duszpasterzami i katechetami już w piątek. Zabierzcie namioty i dobrego ducha oraz prowiant i wszystko co potrzebne na każda pogodę. Wszelkie informacje na naszej stronie i www.jerychomlodych.pl. Za wyjazd w każdym dekanacie odpowiadają dekanalni duszpasterze młodzieży.