20. Hosanna Festival

20. Hosanna Festival
Zapraszamy serdecznie na XX Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festival w dn. 30 sierpnia- 1 września 2013.


Hosanna Festival, organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Siedlcach gromadzi dziesiątki młodych i utalentowanych muzyków z całej Polski oraz wielotysięczną publiczność. Patronat honorowy nad festiwalem objął Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski oraz Marszałek Województwa Mzowieckiego Adam Struzik.


Za główny cel, obok upowszechniania szeroko pojętej kultury, kształtowania gustów i wrażliwości muzycznej, festiwal stawia sobie równie ambitne zadanie formowania młodego pokolenia Polaków otwartego na wartości chrześcijańskie i ogólnoludzkie. Hosanna to możliwość posłuchania dobrej, wartościowej muzyki, ale także atrakcyjna propozycja dla całej rodziny na spędzenie wolnego czasu w ostatni weekend wakacji.


PROGRAM HOSANNA FESTIVAL 2013

PIĄTEK- 30 sierpnia 2013r.

miejsce: kościół św. Józefa, ul. Sokołowska 124

18.00 Eucharystia
ok. 19.00 “Piękny jest Bóg”- autorski recital p. Marii Bober- koncert poświęcony bł. Karolinie w hołdzie Janowi Pawłowi II

SOBOTA- 31 sierpnia 2013r. 

miejsce: Sala widowiskowa „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, ul. Sienkiewicza 63

16.00 – Przegląd konkursowy
Koncert : POROZUMIENIE

NIEDZIELA, 1 września 2013r.

10.00 Eucharystia /kościół św. Stanisława, ul. Floriańska 3/

miejsce: Amfiteatr Siedlecki, ul. Wiszniewskiego 1
15.00 Przegląd zespołów pielgrzymkowych
ok. 18.00 Koncert Laureatów
- Ogłoszenie wyników
Koncert: TWOJE NIEBO z Przemyśla

Kiedy na deskach amfiteatru królować będzie muzyka, na terenach zielonych wokół obiektu, przygotowanych będzie wiele atrakcji dla całej rodziny. Szczególnie dla dzieci – duża zjeżdżalnia, basen z piłkami, trampolina, a także gry i zabawy prowadzone przez wolontariuszy. Ponadto malowanie twarzy, clowni i balony dla każdego dziecka. Tradycyjnie już – loteria fantowa, w której każdy los wygrywa. Do wygrania: rower górski, sesja fotograficzna, pluszaki, plecaki, książki, smycze, albumy i ramki na zdjęcia, zabawki, i wiele innych.
Na wszystko WSTĘP WOLNY!