Artykuł JM: Jesteśmy kreatywnymi robotami ?! - „No to jak towarzysze, pomożecie? Pomożemy".

Artykuł JM: Jesteśmy kreatywnymi robotami ?! -  „No to jak towarzysze, pomożecie? Pomożemy".
Bóg jest prawicowy, jest otwarty na ludzi, daje im wolny rynek. Nie każe edukować dzieci tak jak tego chce, tylko daje podstawowe możliwości istnienia i mówi nam: „Czyńcie sobie ziemię poddaną” nie wyznacza nam przydziałów (kartek na wszystko oraz miliona faktur). Prosi tylko o zachowanie niektórych reguł (wskazówek) zawartych w 10 zdaniach.

     Mamy dwie postawy społeczne: pierwsza zakłada, że to państwo ma mnie wychowywać, podtykać wszystko pod nosek, a ja mam to przyjąć. Wydaje się to bardzo wygodne. Ta druga zakłada, że to ja jako człowiek mam zadbać o wszystko, co jest mi potrzebne. Bym wychował swoje dzieci w rodzinie, która na starość przygarnie mnie i się mną zaopiekuje. A jeśli nie, to pomogą mi życzliwi ludzie, bo tacy są i jeśli widzą problem to pomagają go rozwiązać.

     Nasze państwo w swych poglądach kieruje się w bardzo złą stronę. Zaczyna troszczyć się o to, aby nasi rodzice (dziadkowie) nie przeszkadzali nam w życiu, abyśmy mogli wydajnej pracować, tworzą hospicja. Tak samo zabiera nam dzieci. Twierdzi że wychowanie w żłobku czy też przedszkolu jest lepsze niż przy własnych rodzicach czy też dziadkach. Jest nastawione bardzo konsumpcjonalnie do społeczeństwa. Chcą nas wyrwać z naszej rodziny, postawić przed taśmą montażową i mamy być kreatywnymi robotami zarabiającymi i przejadającymi wszystko co zarobimy. Pięknie ten aspekt pokazuje film „Atlas chmur” 2012r., w którym to kelnerki od początku do końca swego żywota nie są świadome tego co się z nimi dzieje. Wykonują swoją pracę jak w zegarku, aż w końcu pod pozorem wyzwolenia (awansu) zostają zabijane.

Okropnym faktem, które zaczyna dotykać nasze społeczeństwo jest wręcz moda na zabijanie.
Przykładowe nowoczesne myślenie pro choice (za wyborem):

• Nie wolno ci zostawić dzieci w oknie życia, bo dziecko ma prawo znać rodziców. Czyli co masz z nim zrobić, jeśli jesteś gotowy(a) je gdzieś zostawić?
• Zanim adoptujesz dziecko musisz wypełnić miliony dokumentów.
• Jak jesteś bezpłodny(a) i chcesz to możesz ze współmałżonkiem „wybrać” dziecko tworząc je w sztuczny sposób zabijając przy tym dwoje innych.
• Jeśli nie planowałeś(aś) dziecka to możesz je zabić.
• Zabijanie starszych ludzi, aby się na starość nie męczyli.

     Jest to dramat! Cały nasz kulturowy przekaz upada. Społeczeństwo przez kult śmierci niewinnych zabija przyszłe pokolenia. Tworzymy przez to niewolników pracy, którzy nie będą mogli nas wyżywić, ponieważ będzie ich coraz mniej w społeczeństwie. Przypomina mi to metodę Gierka, która w rezultacie wyszła tak, że weźmiemy pieniądze przejemy je, a przyszłe pokolenia za nas odpracują. Dzieci nie mogą brać przykładu z dziadków, bo nie ma ich w domu, są za to w hospicjum lub już nie żyją. Dzieci są wystawione na to, co wymyśli za nich telewizja, gdy ich rodzice pracują po 10h dziennie. Jest to straszne zjawisko, które powoduje zanik jakichkolwiek wartości.

Chrońmy naszych następców! Wychowujmy nasze dzieci na wartościach, na których my zostaliśmy wychowani w wielopokoleniowych domach.
Grzegorz Lisiecki