Audiowywiad z Piotrem Olesiejukiem - fotografikiem o wielkim potencjale i talencie

Audiowywiad z Piotrem Olesiejukiem - fotografikiem o wielkim potencjale i talencie
 Piotr Olesiejuk - rocznik 1992. Tegoroczny absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Białej Podlaskiej w klasie o profilu matematyczno-fizyczno-geograficznym. Mieszka w Leśnej Podlaskiej.

Fotografią interesuje się od gimnazjum. Od 2007 roku jest członkiem koła fotograficznego Miejskiego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej. Stypendysta Województwa Lubelskiego - stypendium w dziedzinie twórczości artystycznej w 2011 roku. Interesuje się także geografią i filozofią.Zdobywca nagród w konkursach fotograficznych m.in.:
- II miejsce w konkursie fotograficznym "Powiat Bialski w obiektywie" - Biała Podlaska 2009
- Wyróżnienie w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Lubelskie - przestrzeń ekopozytywna" - Lublin 2009
- Nagroda specjalna Samorządu Wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury, Zamość w VIII Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Mój dom, moja ojczyzna, moja Europa" - Zamość 2010
- Wyróżnienie w konkursie "Moja szkoła w obiektywie" - Biała Podlaska 2011

Piotr Olesiejuk brał udział w wielu plenerach i wystawach zbiorowych, w tym w Ogólnopolskiej Wystawie Fotografii Dzieci i Młodzieży pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej - Białystok, 2009.

Ulubione tematy fotografii tego młodego twórcy to: krajobraz, portret i reportaż. Fotografuje aparatem Canon Eos 500D.
Obecna wystawa jest trzecią indywidualną wystawą Piotra Olesiejuka.
Sam Piotr o wystawie w oficjalnym prospekcie pisze tak:
Dlaczego "Homines"? To słowo w języku łacińskim znaczy "ludzie", a to jest moja pierwsza wystawa skupiona wyłącznie na ludziach. Jest ona zbiorem chwil utrwalonych w kadrze fotograficznym. To zapis wielu wspomnień, przeżyć, emocji, które mogłyby się przerodzić w opowieść. Dla mnie osobiście z każdym zdjęciem wiąże się pewna historia, do każdego mógłbym dopowiedzieć ciąg dalszy. Chciałbym jednak, żeby trwały tak, jak je utrwaliłem, aby każdy mógł w nich zobaczyć coś osobistego. aby w każdym wywołały inne skojarzenia, poruszyły inny obszar wyobraźni...

Piotrek działa również w duszpasterstwie młodzieży w swojej parafii w Leśnej Podlaskiej  oraz jest  niezmordowanym uczestnikiem Europejskich Spotkań Młodzieży organizowanych przez wspólnotę braci z Taize, wybiera się również do Madrytu na Światowy Dzień Młodzieży. Zapraszamy do wysłuchania krótkiego wywiadu z młodym twórcą, którego udzielił dla radia Biper oraz odwiedzenia jego wystawy w Galerii Podlaskiej.
( Radiobiper.info)
See video