Co łączy Rio i Pratulin?

Co łączy Rio i Pratulin?
Poza tym, że oba miejsca są na końcu świata łączy je Krzyż, który wywędrował z Rzymu, a teraz z Rio zmierza do Pratulina - Krzyż Światowych Dni Młodzieży!

Już za miesiąc delegacja młodzieży z Polski, po dwie osoby z każdej diecezji, przejmie w Rzymie od młodych z Brazylii Krzyż Światowych Dni Młodzieży. W Niedzielę Palmową, 13 kwietnia 2014 roku Ojciec Święty Franciszek przekaże Krzyż, który wraz z kopią ikony Matki Bożej Salus Populi Romani będzie peregrynował po wszystkich diecezjach naszego kraju.

Diecezja siedlecka będzie jedną z pierwszych na trasie polskiej wędrówki. Obydwa znaki będą na jej terenie od 15 do 28 czerwca, a potem zostaną przekazane do państw dawnego ZSRR i Europy Wschodniej. Nieście go na cały świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest zbawienie i odkupienie”- to napis, który widnieje na Krzyżu ŚDM. Słowa te wypowiedział Ojciec Święty Jan Paweł II do młodzieży 22 kwietnia 1984 roku.

Na zakończenie pielgrzymki po ziemi diecezji siedleckiej symbole ŚDM zagoszczą na naszym piątkowym czuwaniu podczas Jerycha Młodych 2014. Potem Krzyż i Ikona trafią na Białoruś, a stamtąd do kolejnych państw. „Liczymy, że uda się je przekazać w Terespolu bezpośrednio młodzieży białoruskiej” – zapowiada ks. Wojciech Hackiewicz, diecezjalny duszpasterz młodzieży.