Hymn ŚDM Rio 2013 w polskiej wersji językowej

Hymn ŚDM Rio 2013 w polskiej wersji językowej

W niedzielę, 9 grudnia 2012 r., w Warszawie, odbyła się premiera Hymnu 28. Światowych Dni Młodzieży Rio 2013 w polskiej wersji językowej. Utwór pt. "Nadzieja Poranka", w wykonaniu polskiej młodzieży, został nagrany na przełomie października i listopada br.

Towarzyszy mu teledysk, zrealizowany całkowicie przez młodzież. W poniedziałek, 10 grudnia, piosenka i klip trafiły do mediów. Nad produkcją muzyczną i filmową pracowało blisko 50 młodych osób, a wśród nich zawodowi muzycy i amatorzy, uczniowie szkół średnich, studenci, absolwenci różnych kierunków, młodzież pracująca, małżeństwa, uczestnicy poprzednich Światowych Dni Młodzieży, a także osoby zaangażowane w różne ruchy i organizacje kościelne. Dzięki ich wspólnej pracy i bezinteresownej pomocy przesłanie hymnu może teraz dotrzeć do milionów młodych Polaków z kraju i z całego świata.

Prapremiera teledysku odbyła się 27 listopada br. w Rio de Janeiro, podczas II Międzynarodowego Spotkania Organizacyjnego Koordynatorów 28. Światowych Dni Młodzieży. Klip został bardzo dobrze przyjęty przez Komitet Brazylijski oraz delegatów z 76 krajów świata. Swoją aprobatę dla tego dzieła wyraził Kardynał Stanisław Ryłko, Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich.

Komitet Brazylijski zaprosił resztę świata do przygotowania różnych wersji językowych hymnu. Tymczasem my gorąco zachęcamy do śpiewania go razem z nami.

Nuty i tekst dostępne są na stronie www.rio13.pl.

 

 

źródło: bosko.pl