Karol Dzieciątko i Michał Spychała - biegiem przez świat

Karol Dzieciątko i Michał Spychała - biegiem przez świat
Karol Dzieciątko i Michał Spychała to dwójka kolegów, których połączyła pasja biegania i chęć niesienia pomocy innym. Założyli akcję „Biegiem przez świat”. W tym roku postawili sobie za cel pokonanie 850 km w ciągu 25 dni (1 – 25 sierpnia). Bieg rozpocznął w naszym Janowie Podlaskim.
Sami o sobie:
  Karol Dzieciątko – Dzieciak – Mam 20 lat i studiuję Administrację na UKSW w Warszawie. Swoją przygodę „na poważnie” zacząłem ponad rok temu – tak żeby dotlenić się podczas przygotowań do matury. Wcześniej były starty w szkolnych zawodach, próby codziennego biegania, ale brakowało motywacji. Teraz nie wyobrażam sobie dnia bez treningu i chociaż krótkiego wybiegania. Pomysł akcji przyszedł pewnego dnia na treningu, zacząłem się interesować takimi inicjatywami i postanowiłem założyć podobną o nieco innym charakterze. Poprzez forum bieganie.pl dogadałem się z Michałem - okazało się, że mamy podobny cel, więc połączyliśmy nasze siły.
Michał Spychała - Whitecat – Mam 19 lat na chwilę obecną jestem uczniem LO we Wrocławiu – jestem tegorocznym maturzystą. Od kiedy biegam? Właściwie odkąd pamiętam i nie zamierzam tego zmienić ;)Pomysł przebiegnięcia Polski ,a tym samym pomoc potrzebującej osobie narodził się w mojej głowie po biegu charytatywnym „Bieg dla Kacpra”. Więcej o nich w wideoklipie.

Trasa wiedzie z Janowa Podlaskiego, przez Warszawę, Poznań, Wrocław, aż do Zgorzelca. Akcję objęła patronatem Fundacja Pomocy Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Wspólnie postarają się uzyskać środki na leczenie i rehabilitację Dominika Wołosza, podopiecznego Fundacji. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.biegiemprzezswiat.pl.

8 – letni Dominik Wołosz do trzeciego roku życia biegał, śmiał się i bawił jak inne dzieci. Lekarze postawili diagnozę: encefalopatia u dziecka z padaczką oporną na leczenie po stanie padaczkowym, niedowład czterokończynowy spastyczny z dominacją kończyn górnych, opóźniony rozwój umysłowy w stopniu znacznym, niedowidzenie i zaburzenia połykania.

Aby pomóc Dominikowi potrzebna jest fachowa rehabilitacja, specjalistyczny turnus rehabilitacyjny oraz zakup sprzętu, który ułatwi mu codzienne życie. Wiąże się to z ogromnymi kosztami, na które jego rodziców po prostu nie stać.

Zwracamy się z ogromną prośbą o wpłatę środków pieniężnych na konto Dominika, które pomogłyby w jego leczeniu i rehabilitacji, co uczyniłoby jego życie łatwiejszym i bardziej radosnym.

Numery kont bankowych:

Bank Pekao S.A. I O/Warszawa
41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
lub
Bank BPHa S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

(darowizny w ramach zbiórki publicznej)

Bank BPH S.A.
61 1060 0076 0000 3310 0018 2660

Tytułem: 14641 Wołosz Dominik Cyprian darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Więcej informacji z Węgrowa i powiatu węgrowskiego

Źródło: podlasie24.pl, biegiemprzezświat.pl