Kolejne NCM za nami. Najbliższe w Pratulinie 17 czerwca

Kolejne NCM za nami. Najbliższe w Pratulinie 17 czerwca
W nocy z 20/21 maja, w Bazylice kodeńskiej miało miejsce, kolejne Nocne Czuwanie Młodych (NCM). Wzięła w nim udział ponad 600 osobowa grupa młodych pochodzących z różnych stron naszej diecezji i nie tylko, m.in. ze Zbuczyna, Krzeska, Siedlec, Międzyrzeca Podlaskiego, Warszawy, Białej Podlaskiej, Włodawy, Lublina, Garwolina, Okrzei, Sobolewa, Terespola, Parczewa, Kocka, Łosic, Rossosza i wielu, wielu innych.
Jak co miesiąc, treści całego spotkania koncentrowały się wokół jednego tematu, którym było tym razem SŁOWO BOŻE. Czuwanie rozpoczęliśmy od powierzenia nocy Bogu, przez ręce Matki Bożej Kodeńskiej. Następnie w niezwykle entuzjastyczny sposób zawiązaliśmy wspólnotę, której doświadczenie, dla wielu uczestników, wiąże się z odzyskaniem wiary w ludzi i w to, że Kościół tętni życiem. Kolejnym punktem była konferencja ks. Tomasza Kosteckiego o fundamencie naszego życia, jakim jest żywe Słowo Boga.
Tej nocy wyjątkowo wybraliśmy się do położonego na Kodeńskiej Golgocie starożytnego kościoła Ducha Świętego. Tam w blasku świec przeżyliśmy nabożeństwo przyjęcia Słowa Bożego. Ten gest to deklaracja, że chcę swoje życie prześwietlać Słowem, że chcę się z nim konfrontować i pozwalać, by miało realny wpływ na mnie i na moje życie.
Na niezwykłą atmosferę wpływa wiele czynników, jednym z nich jest oprawa muzyczna. Troszczą się o nią uczestnicy czuwań, którzy chcą się bardziej w to wydarzenie zaangażować. Dlatego też jeżeli odkrywasz w sobie odrobinę talentu muzycznego i chęci do dzielenia się nim z innymi, podejdź do organizatorów podczas spotkania, a na pewno skorzystamy z Twojej pomocyJ.
Następne Nocne Czuwanie Młodych odbędzie się 17 czerwca wyjątkowo w Pratulinie na Jerychu Młodych, początek 17:00. Zabieramy ze sobą namioty i organizujemy się z naszymi księżmi na wyjazd na "Jerycho"!
czuwaniekoden@op.pl ZAPRASZAMY!