Mistrzostwa Polski KSM w Siedlcach już niebawem

Mistrzostwa Polski KSM w Siedlcach już niebawem
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej oraz Uczniowsko-Parafialny Klub Sportowy „BARKA” Siedlce są organizatorami IV Mistrzostw Polski w Piłkę Siatkową oraz III Mistrzostw Polski w Tenisa Stołowego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Impreza jest już cyklicznym spotkaniem, co roku odbywającym się w innej części kraju. W dn. 1-3 lutego 2013r. odbędzie się w Siedlcach.
Patronat nad spotkaniem objął Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski i Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski. 

W tegorocznych mistrzostwach weźmie udział młodzież z 12 archidiecezji i diecezji Polski (łacznie pon :
- KSM Archidiecezji Częstochowskiej,
- KSM Archidiecezji Katowickiej,
- KSM Archidiecezji Poznańskiej,
-  KSM Archidiecezji Przemyskiej,
- KSM Archidiecezji Warszawskiej,
- KSM Diecezji Drohiczyńskiej,
- KSM Diecezji Ełckiej,
- KSM Diecezji Radomskiej,
- KSM Diecezji Rzeszowskiej,
- KSM Diecezji Siedleckiej,
- KSM Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej,
- KSM Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej,

W piłce siatkowej wystąpią drużyny w dwóch kategoriach: męskiej i żeńskiej. W tenisie stołowym natomiast w kategoriach: gimnazjum chłopcy i dziewczęta, szkoła średnia chłopcy i dziewczęta, open do lat. 30 oraz księża - duszpasterze młodzieży. Dla gości przygotowaliśmy także dodatkowe atrakcje: spacer po mieście, zwiedzanie muzeum i obejrzenie jedynego w Polsce obrazu El Greco „Ekstaza św. Franciszka”, dla zmęczonych fizycznie – wejściówki na basen, a także wieczór kulturalny z aktorami Teatru Es i koncertem „Śpiewnik Papieski”. 

Sport jest wpisany w działalność statutową obu stowarzyszeń. W KSMie wśród 10 zasad, niejako drogowskazów działalności 8. brzmi: „Dbaj o zdrowie i rozwój fizyczny”. Wiemy jak wielką rolę sport odgrywa w życiu człowieka- szczególnie młodego. Może sprzyjać upowszechnianiu wśród młodych ważnych wartości, takich jak lojalność, wytrwałość, przyjaźń, wspólnota czy solidarność.

Zapraszamy do oglądania krajowych zmagań i kibicowania drużynom!