Poznaj Papieża Franciszka w 4 minuty- kreskówka hit internetu

Poznaj Papieża Franciszka w 4 minuty- kreskówka hit internetu

Klip zatytułowany "Poznaj papieża Franciszka (w 4 minuty)", zamieszczony jest na stronie Catholic Link i opowiada o podróży Ojca świętego przez role kapłana, biskupa, kardynała i ostatecznie papieża.

Podkreśla jego pokorę i prostotę, wybór życia w skromnym mieszkaniu, gotowanie sobie samemu i używanie komunikacji publicznej, nawet będąc kardynałem.

Ilustruje także jak papież, urodzony jako Jorge Mario Bergoglio, "był w stanie pomagać innym na wiele różnych sposobów. Poza tym, że udzielał sakramentów, był nauczycielem, przewodnikiem młodych jezuitów, i tak, do dnia dzisiejszego, wielkim miłośnikiem piłki nożnej. Jego ulubionym zespołem jest argentyński klub San Lorenzo".

Producenci pracują nad przetłumaczeniem filmiku na 15 języków, ponieważ papież "reprezentuje wszystkich Katolików", a jako że pochodzi z Argentyny, zrozumiałym jest, że "wielu ludzi wie o nim niewiele, zwłaszcza w Europie, Afryce i Azji".

Producenci mówią, że stworzenie wideo "było szansą by przypomnieć sobie i docenić cud uniwersalnej wiary, która jest w stanie przemawiać we wszystkich językach i docierać do wszystkich narodów".

- Przypomina to nam słowa Pana Jezusa, wybrane na motto tegorocznych ŚDM: "Idźcie więc i pozyskujcie uczniów we wszystkich narodach!".
/za: fronda.pl/
 
See video