"Runo Gedeona" - Jerycho Młodych 27-28 czerwca 2014

"Runo Gedeona" - Jerycho Młodych 27-28 czerwca 2014

Obrona wiary, jak najcenniejszego skarbu będzie tematem Jerycha 2014. W tym roku spotkamy się w Pratulinie 27 i 28 czerwca. Przewodnikiem będzie nam w tym roku biblijny wojownik Gedeon, który wsparty mocą Boga z nieliczną armią wojowników pokonał potężna armie wroga. Dziś wielu młodych staje przed problemem obrony wiary w sobie i w swoim środowisku. Chcemy was umocnić w tej postawie. Dlatego tegoroczne Jerycho odbędzie się pod znakiem wojowników wiary, "Gedeonów naszych czasów":
- przybędą na Jerycho relikwie bł. Jose Luis Sanchez del Rio. Błogosławiony José Luis Sánchez del Río był najmłodszym z trzynastu meksykańskich męczenników. Miał zaledwie 14 lat, kiedy oddał życie za wiarę. Urodził się 28 marca 1913 r. w Sahuayo. Z powodu ciężkiej sytuacji materialnej jego rodzina przeniosła się do Guadalajary, gdzie chodził do szkoły podstawowej. Aktywnie uczestniczył w życiu parafii. W czasie prześladowania Kościoła wzorem swych starszych braci chciał walczyć w obronie wiary i praw katolików. Po długich naleganiach został przyjęty do katolickiego ruchu oporu Cristeros. Wpadł w ręce policji 5 lutego 1928 r. Poddano go długim i wyszukanym torturom (obdarto mu skórę ze stóp i w takim stanie kazano chodzić po rozsypanej soli, a następnie przejść przez całe miasto), ale José nie wyparł się wiary. Zabito go 19 lutego 1928 r.
Jego historię poznacie w letnim kinie jerychońskim w nocy z piątku na sobotę, gdzie pokażemy słynny film "Cristiada". Błogosławionego bohatera wiary z Meksyku w piątek uczciwy modlitwa, a w sobotę meksykańską zabawą -"fiesta mexicana" , w czasie której przygrywać nam będzie zespół z samego Meksyku.
Nie zabraknie też meksykańskich potraw. Uczcimy też naszych Cristieros- Męczenników podlaskich oraz "Żołnierzy wyklętych" dlatego pośród gości Jerycha będzie nie tylko Rafał Porzeziński, ale i Jan Pospieszalski znawca tematy żołnierzy wyklętych i prawdziwy konny odział ułanów. No i najważniejsze: tegoroczne Jerycho będzie finałem peregrynacji znaków ŚDM - krzyża i ikony Matki Bożej Salus Populi Romani, które przekażemy na Białoruś. Tegoroczną edycję Jerycha poprowadzi Mirek Kirczuk z zespołu FPS. Już teraz zaplanujcie swój czas tak by rozbić swój namiot pod murami Jerycha.