Wierzę w Boga, który kocha!

Wierzę w Boga, który kocha!
Wierzę w Boga, który kocha! – pod takim hasłem młodzież z dekanatu garwolińskiego spotkała się już po raz 3 na spotkaniu w Roku Wiary. 14 grudnia br. o godz. 19.00 spotkaliśmy się w parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie – pomysłodawcą i organizatorem tych comiesięcznych spotkań.
Na pewno masz w życiu chwile, kiedy czujesz się bardzo samotny. Nie pomaga facebook, choć masz tam setki znajomych. Rozmowa z przyjaciółmi też niewiele daje, bo przecież tak ciężko przyznać się nawet przed nimi do prawdziwych uczuć i odczuć. Przecież to takie niemodne, że chcesz żyć w czystości, że szukasz mężczyzny, który to zaakceptuje, że tak naprawdę nie masz ochoty na alkohol, a właściwie to marzysz o wielkiej miłości, dobrej, mądrej dziewczynie. Tak ciężko być sobą, nawet przy bliskich osobach – rozważała młodzież zgromadzona na spotkaniu.
I choć wszyscy mówimy: bądź sobą, to rzadko kiedy zdejmujemy maski, które zakładamy na co dzień. Jest jednak KTOŚ przy kim możesz być taki jakim jesteś naprawdę. Ktoś przy kim możesz płakać, KTOŚ komu możesz powiedzieć wszystko: swoje żale, pretensje, nadzieje, oczekiwania. Wiesz Kto to? To Bóg. Bóg, który Cię kocha, bez względu na to kim jesteś i jaki jesteś.
Podczas modlitwy, medytacji, śpiewu rozważaliśmy miłość Boga. Spostrzegaliśmy zagrożenia naszej wiary, jakie niosą fałszywe obrazy Boga oraz obojętność w wierze. Obejrzeliśmy pantomimę przygotowaną przez członków KSM Garwolin. Otrzymaliśmy fragment z Pisma Świętego, który mogliśmy przeczytać i rozważyć w swoich domach. Na zakończenie uczestniczyliśmy w rachunku sumienia, aby dobrze przygotować się do spowiedzi rekolekcyjnych oraz Świąt Bożego Narodzenia.
Podziękowania śle w stronę młodzieży z parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie za wspaniałe przygotowanie spotkania. Dziękuję KSMowi, scholi wszystkim, którzy indywidualnie zaangażowali się w przygotowanie spotkania. Kolejne już 11 stycznia 2013r. w parafii MB Częstochowskiej w Garwolinie. Zapraszamy!
Zdjęcia, informacje o comiesięcznych spotkaniach na stronie KSM Garwolin: www.ksmgarwolin.pl


Ks. Wojciech Sobieszek – wikariusz parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.
 
Wierzę w Boga, który kocha!
Wierzę w Boga, który kocha!
Wierzę w Boga, który kocha!
Wierzę w Boga, który kocha!
Wierzę w Boga, który kocha!