#wyzwanie buty i kanapa

#wyzwanie buty i kanapa

Wyzwanie #BUTY I KANAPA

Na pewno słyszałeś po ŚDMowe zaproszenie: ZEJDŹ Z KANAPY! W tym skrócie kryje się ważna informacja dla Ciebie od Ojca Świętego Franciszka:

“Aby pójść za Jezusem – mówił Papież – trzeba mieć trochę odwagi, trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą ci chodzić po drogach, o jakich ci się nigdy nie śniło, ani nawet o jakich nie pomyślałeś”.

#ZEJDŹ Z KANAPY to nie tylko chwytliwe hasło. To być może Twój program w drodze do świętości. Chcesz być święty? Tak? Ale kiedy? Nie!!! Na emeryturze, to trochę za późno. Bądź święty dziś! Zacznij swoją drogę z Chrystusem już dziś! Zamień kanapę na parę butów. Weź różaniec. Zacznij chodzić po drogach, o jakich Ci się nie śniło!

Rok 2017 to 100. rocznica objawień w Fatimie. Objawień, które nadal są aktualne. Nadal Matka Boża pragnie za pomocą tej prostej modlitwy pomóc Ci dojść do nieba!

            Skąd pomysł na #wyzwanie buty i kanapa? Nie chcemy tylko powtarzać słów #ZEJDŹ Z KANAPY. Chcemy założyć buty i rozpocząć drogę do świętości! Stąd pomysł na to #wyzwanie buty i kanapa. Pragnienie świętości ma stać się Twoim codziennym nawykiem, a żeby coś stało się nawykiem – musi być powtarzane. Nie czasami – codziennie! Dlatego powstał pomysł zorganizowania diecezjalnego wyzwania, które pomoże uczestnikom dbanie o swoje ciało i swojego ducha – codziennie.

            Wyzwanie trwa 9 tygodni + tydzień FINAŁ MISTRZÓW. Rozpoczyna się w Niedzielę Palmową 2017 (9.04.) i kończy w czasie Jerycha Młodych 2017(17.06.).

            W wyzwaniu może wziąć udział każdy!!!

            Nagroda. Każdy kto zrealizuje #wyzwanie buty i kanapa w całości otrzyma nagrodę. Co będzie nagrodą? Tego dowiesz się 17 czerwca. Dlaczego tak? To nie nagroda ma Cię motywować do działania, ale pragnienie wartościowego, tzn. świętego, życia!

            Mamy nadzieję, że podejmiesz z nami to wyzwanie! Do dzieła! Odwagi!!!

 

życzymy powodzenia

 

Zespół #wyzwanie buty i kanapa


See video